Këto dy komuna prijnë me numrin më të madh të rasteve të reja me coronavirus

Në 24 orët e fundit në Kosovë nga coronavirusi kanë humbur jetën gjashtë persona, ndërsa raste të reja janë konfirmuar 860.

Më së shumti raste janë konfirmuar në Prishtinë, gjithsej 287 raste.

Pastaj, Gjilan 69 raste,Gjakovë 63 raste, Mitrovicë 57 raste.

Pejë 52 raste, Ferizaj 41 raste, Prizren 37 raste, Podujevë 35 raste.

Fushë-Kosovë 30 raste, Lipjan 28 raste, Kamenicë 24 raste.

Deçan 20 raste, Obiliq 18 raste, Istog 17 raste, Vushtrri 16 raste.

Klinë 14 raste, Skenderaj 14 raste, Shtime 8 raste, Drenas 7 raste, Kaçanik 5 raste, Malishevë 4 raste.

Graçanicë 3 raste, Viti 3 raste, Novobërdë 2 raste, Rahovec 2 raste, Suharekë 2 raste dhe me nga një rast komunat Dragash dhe Kllokot.

Gjithashtu, IKSHPK bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 682 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 71.269 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.106.

IKSHPK kërkon nga qytetarët që të respektojnë masat mbrojtëse antiCOVID.

Ngjarja paraprake

E tradhtuan keq Demollin! !

Ngjarja e ardhëshme

Publikohet orari i ndeshjeve gjysmëfinale në FA Cup

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian