Këta janë shënuesit më të mirë në Kampionatin Botëror 

Sulmuesi i kombëtares së Francës, Kylian Mbappe, udhëheq listën e shënuesve. 

Ai ka shënuar 5 gola deri me tash, ka një më shumë se argjentinasi LIonel Messi dhe bashkëlojtari i tij, Olivier Giroud.

Treshja e futbollistëve Mbappe – Messi – Giroud, luftojnë për shënuesin më të mirë në Kampionatin Botëror.

Renditja

Mbappe (Franca)    5 gola
Messi (Argjentina)    4
Giroud (Franca) 4
Morata (Spanja) 3    
Ramos (Portugalia) 3
Gakpo (Holanda) 3
Rashford (Anglia) 3
Richarlison (Brazili) 3    
Saka (Anglia) 3
Valencia (Ekuadori)  3

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Reagon keq edhe motra e Cristiano Ronaldos

Story i radhës

Balla inspekton punimet për shmangien e rrëshqitjes dhe rikonstruksionin e disa rrugëve në Njësinë Administrative Kurjan në Roskovec

Të fundit nga