Këta janë kandidatët për deputetë nga dega e PDK-së në Prizren

Partitë politike kanë filluar përgatitjet e tyre për përpilimin e listave të kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurit.

Ndërsa Partia Demokratike e Kosovës, e cila e ka kandiduar Enver Hoxhajn për kryeministër të vendit, tashmë ka filluar përgatitjet për listën përfundimtare.

Kosova24, merr vesh se dega e PDK-së në Prizren tashmë e ka vendosur se kush do të jenë përfaqësuesit e tyre në listë.

Në krye të kësaj liste, është kryetari i degës së partisë në këtë komunë, Shaqir Totaj.

Dega e PDK’së në Prizren ka vendosur që ta rikandidojë Shaqir Totajn, i cili ishte edhe kandidat i PDK’së për kryetar të komunës së dytë më të madhe në Kosovë.

Në këtë listë, gjendet edhe Kujtim Gashi, deputet i legjislaturës së kaluar.

Sipas burimeve të afërta, Kosova24 merr vesh se nga Dega e PDK-së në Prizren, kandidatët për deputet do të jenë:

Kujtim Gashi, Shaqir Totaj, Luljeta Veselaj Gutaj, Veton Firzi, Antigona Berisha-Bytyqi, dhe Kastriot Krasniqi.

Ngjarja paraprake

Të flesh në shtrate të ndarë qenka çelësi i marrëdhënies së lumtur. Kështu thonë e bënë japonezët

Ngjarja e ardhëshme

Sara e rikujton kohën sa ishte shtatzënë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian