Këta janë kandidatët e mundshëm të ASH-së për Tetovën?

Kur kanë mbetur edhe disa muaj që na ndajnë nga zgjedhjet e rregullta lokale në Maqedoninë e Veriut,partitë kanë filluar të përgatiten për një tjetër përballje elektorale.Në ndërkohë që në disa parti tashmë kanë filluar të përfliten edhe emrat e kandidatëve të mundshëm për të marrë drejtimin e komunave për katër vitet e ardhshme informon Tetovasot.

Në vijë të kësaj brenda partisë më të madhe opozitare ASH që është në koalicion me AA,janë tre emra që pritet të jenë kandidatë kryesorë për Tetovën.

Një ndër ta është Hajrulla Hasani.Ai ka qenë disa herë drejtor i BDI-së ku ka pasur suksese në çdo institucion dhe aktualisht është një biznismen i sukseshëm.

Kandidati tjetër është poashtu një emër i njohur brenda kësaj partie.Ai është Flakron Bexheti ,zëdhënës i ASH-së.

Këta janë kandidatët e mundshëm të ASH-së për Tetovën?
Këta janë kandidatët e mundshëm të ASH-së për Tetovën?
Publikuar 10:52 29 Nëntor, 2020
Kur kanë mbetur edhe disa muaj që na ndajnë nga zgjedhjet e rregullta lokale në Maqedoninë e Veriut,partitë kanë filluar të përgatiten për një tjetër përballje elektorale.Në ndërkohë që në disa parti tashmë kanë filluar të përfliten edhe emrat e kandidatëve të mundshëm për të marrë drejtimin e komunave për katër vitet e ardhshme informon Tetovasot.
Në vijë të kësaj brenda partisë më të madhe opozitare ASH që është në koalicion me AA,janë tre emra që pritet të jenë kandidatë kryesorë për Tetovën përcjellë Tetovasot.

Një ndër ta është Hajrulla Hasani.Ai ka qenë disa herë drejtor i BDI-së ku ka pasur suksese në çdo institucion dhe aktualisht është një biznismen i sukseshëm.

Kandidati tjetër është poashtu një emër i njohur brenda kësaj partie.Ai është Flakron Bexheti ,zëdhënës i ASH-së.

Global

Kandidati i tretë i mundshëm është Vullnet Ferati ,aktualisht nënkryetar i ASH-së.

Këta pretendohet të jenë përballë Teuta Arifit për garën në zgjedhjet lokale në qytetin kryesorë të shqiptarëve në Tetovë.

T mobile In article [4]
Ndryshe vetëm Nevzat Bejta ka zyrtarizuar deri tani kandidaturën e tij për Gostivarin i cili pritet të përballet edhe një herë me Arben Taravarin e ASH- së,kryetar aktual në këtë qytet.

Këtë herë BDI do të fokusohet më shumë në Gostivar që pritet të korrë suksese dhe të çojë ASH-në në histori, por deri tani anketat kanë nxjerrë Taravarin si kryetar i sukseshëm dhe fitorja e BDI-së në Gostivar mund të jetë e pamundur.

Siç mësohet jozyrtarisht gara do të jetë mes koalicioneve BDI-LSDM-PDSH – BESA përballë ASH-AAA-VMRO në anën tjetër.

Ngjarja paraprake

Zgjedhjet në Podujevë/ Arrestohet një person në shkollën ekonomike

Ngjarja e ardhëshme

Barcelona – Osasuna, formacionet zyrtare – Messi me shokë synojnë fitoren

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian