​Këta janë dy lojtarët që kërcënuan me largim nga Tottenhami për shkak të Contes

Cristian Romero dhe Richarlison e kishin menduar largimin nga Tottenhami nëse Antonio Conte do të kishte qëndruar në klub, raportojnë mediat argjentinase.

Conte sulmoi lojtarët e tij të pas barazimit të tyre 3-3 me Southamptonin, duke i quajtur ata egoistë dhe i akuzoi se nuk donin të luanin nën presion.

Hierarkia e Tottenhamit përfundimisht vendosi ta shkarkojë Conten nga posti i trajnerit derisa në njoftim u tha se kjo u bë me “pëlqim të ndërsjellë”.

Shenjat e fërkimit mes skuadrës së Tottenhamit dhe Contes ishin të dukshme këtë muaj, me Richarlison që kritikoi hapur 53-vjeçarin në pas eliminimit të tyre nga Liga e Kampionëve ndaj Milanit.

Dhe tani, gazetari argjentinas Gaston Edul, i cili ka një marrëdhënie të ngushtë me disa lojtarë në kombëtare, ka zbuluar se Romero dhe Richarlison po e konsideronin të ardhmen e tyre në skuadrën angleze nëse hierarkia e klubit do të kishte zgjedhur të mbante Conten për pjesën e mbetur të vitit.

Marrëdhënia e Contes me skuadrën ishte shumë e keqe, është e panevojshme të thuhet, është diçka që mund ta shohim në fjalët e tij”, tha Edul për TyC Sports.

“Disa lojtarë kishin dhënë ultimatum në rast se ai vazhdonte. Tani këndvështrimi i Tottenhamit ka ndryshuar.”

I pyetur nëse Romero ishte një nga lojtarët që dha ultimatumin, Edul shtoi: “Po, e them këtë sepse mund ta themi, në fakt kemi pritur ta themi. Cristian Romero po rimendonte për qëndrimin e tij në klub nëse Conte do të mbetej. Siç e kuptoj, e njëjta gjë ndodhi me Richarlison. Sepse i ka trajtuar shumë keq, jo vetëm ballë për ballë apo në ambiente private por edhe publikisht.”, shtoi ai. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

U takuan për të sqaruar zënkën, dy viktimat e ngjarjes në Kavajë u konfliktin fizikisht para 3 ditësh

Story i radhës

BDI kategorikisht demanton lajmin e rrejshëm në Alsat dhe Fokus

Të fundit nga