Kështu vlerësohet Gjimshiti

Atalanta ka mposhtur me 1:0 Juventusin nw kuadwr tw Serie A.

Mbrojtësi shqiptar i Atalantas, Berat Gjimshiti, ka bërë paraqitje solide në fazën defensive duke u ndihmuar bashkëlojtarëve që t’ua pamundësojnë Bianconerëve golin.

Gjimshiti u vlerësua me notën 7.1

Juan Cuadrado ka marrë vlerësimin më të lartë, derisa me notat më të ulëta janë vlerësuar Alvaro Morata dhe Duvan Zapata.

Në vlerësimin e mëposhtëm janë notat e lojtarëve të të dyja skuadrave.

Ngjarja paraprake

Mickoski: Kjo në Kuvend është terrorizëm, dhe jo 27 prilli

Ngjarja e ardhëshme

Da Silva: I lumtur për golat

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian