Kështu duket qendra e Gjilanit gjatë orës policore

Gjilani gjatë orës policore i heshtur.

Ka kaluar mbi një vit që kur qendra e Gjilanit pas kufizimit të lirisë së lëvizjes apo orës policore si shkak i masave ndaj pandemisë dhe se  pas orës 22.30 qendra duket e boshatisur e pa thuajse asnjë lëvizje.

Tashmë edhe pas ardhjes së qindra mijra bashkatdhetarëve si shkak i lehtësimit të masave në vendet e ndryshme sidomos në Zvicër e Gjermani, masat në vendin tonë nuk janë letësuar edhe pse numri i infektimeve e vdekjeve ka rënie drastike.

Ja pamjet nga Gjilani:

Image
Ngjarja paraprake

Kryetari i Çairit Visar Ganiu takon myftiun Qenan Ismaili

Ngjarja e ardhëshme

Tiranë, përfshihet nga flakët një lokal

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian