Kërkohet nga FBI, forcat afgane deklaruan se e kanë vrarë udhëheqësin e Al-Kaidës

Forcat e Afganistanit kanë vrarë Abu Muhsin al-Masrin, udhëheqësin e lartë i Al-Kaidës, thonë nga Drejtoria Kombëtare e Sigurisë e Afganistanit (NDS).

Abu Muhsin al-Masrin është në listën e personave të kërkuar nga FBI, shkruan Reuters.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë ngritur akuza ndaj Al-Masrin se është pjesë e organizatave terroriste dhe se kishte vrarë qytetarë të Amerikës.

Ngjarja paraprake

Lazio arrin fitoren e dytë në Serie A, Muriqi luan gjysmë ore

Ngjarja e ardhëshme

Rreziku nga qentë endacakë, disa nga kompanitë e kontraktuara thonë se e kanë kryer misionin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian