Kërkesat për rritjen lineare të pagave, LSM vazhdon protestën para Kuvendit

Lidhja e sindikatave të Maqedonisë edhe sot vendosi karrige para Kuvendit në shenjë mbështetjeje për anëtarët e Komisionit për financim dhe buxhet për të votuar amendamentin me të cilin kërkohen mjete për ribalancin e buxhetit për rritje linearetë pages prej 2.806 denarë në shumën neto për punëtorët në sektorin publik.

Protestat, Lidhja e Sindikatave i ka filluar qysh fillim javën që lamë pas, me crast thonë se protestat nuk do të ndërpriten deri në rrumbullakimin e kërkesave të tyre. Andaj disa here u kanë bërë thirrje autoriteteve që sa më shpejt të jetë e mundur ti marrin parasyshë kërkesat e lartpërmedura.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Propozimi francez,nesër mblidhet Këshilli për Siguri!

Story i radhës

Shkupjanja sulmohet fizikisht nga ish-bashkëshorti

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish