Kërcënoi se do të vras Zaevin e Pendarovskin, arrestohet 45 vjeçari nga Vevçani

Policia ka arrestuar banorin e Vevçanit i cili në rrjetet sociale kishte vendosur një video në të cilën kërcënohet se do të vras kryeministrin Zoran Zaev dhe presidentin Stevo Pendarovski.

Nga policia informojnë se 45-vjeçari G.P në profilin e tij në “Facebook”, ka publikuar një video me përmbajtje kërcënuese, ka promovuar dhe nxitur urrejtje, diskriminim dhe dhunë ndaj personave tjerë.

“Gjatë bastisjes në shtëpinë e tij, ndërsa në bazë të urdhrit nga gjykatësi i procedurës paraprake, janë gjetur dhe konfiskuar laptop dhe mjete tjera lidhur me veprën. Pas dokumentimit të plotë të rastit, kundër tij do të ngritet kallëzim adekuat”, kanë njoftuar nga MPB.

Ngjarja paraprake

Papagajtë, mysafirët shumëngjyrësh të Kopshtit Zoologjik në Antalya

Ngjarja e ardhëshme

Ethemi firmos me Istanbulsporin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian