Këngëtari amerikan Kelly u dënua me 30 vjet burg për abuzim seksual

Këngëtari amerikan R. Kelly është dënuar me 30 vjet burg për përdorimin e statusit të tij për të drejtuar një skemë për abuzim seksual të fëmijëve dhe grave, përcjell Bota sot.

Në shtator, një juri në Nju Jork dënoi artistin R&B, 55 vjeç, për krime të shantazhit dhe trafikimit seksual.

Avokatët e këngëtarit, emri i vërtetë i të cilit është Robert Sylvester Kelly, thonë se ai do të apelojë.

Të mbijetuarit të mërkurën thanë se ai i kishte degraduar dhe poshtëruar ata.

Përpara dënimit të tij, një pjesë e vogël e grave morën qëndrimin për t’u përballur me Kelly për abuzimet e tij prej dekadash.

Një grua e identifikuar vetëm si Angela e quajti këngëtarin një Pied Piper, i cili “rritej në ligësi” me çdo viktimë të re, ndërsa të tjerët që nuk u emëruan dëshmuan se ai kishte thyer shpirtrat e tyre.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Luftëtarët rebelë të përfshirë në shkëmbimin e të burgosurve!

Story i radhës

SHBA planifikon një bazë të re ushtarake në Poloni

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish