Kënga më e fundit e Stresit bën namin nëpër botë

Para 5 ditësh, Stresi publikoi projektin më të ri muzikor, ndërkohë që ndodhej në arrati. Kënga më e re mban titullin “Gang shit” në bashkëpunim me miqtë e tij One T dhe Anestezion. Kjo këngë ka rezultuar një sukses i vërtetë dhe është renditur në listat botërore të këngëve më të dëgjuara në gjithë botën.

Stresi ka publikuar një tabelë me renditjet në të gjithë botën dhe vendet fqinje. “Ganng shit” renditet në vendin e 144-të, në Greqi në vendin e 16, në Britaninë e Madhe në vend të 15 dhe në Itali në një pozicion akoma më të mirë e 11-ta në renditje.

Ditët e arratisë Stresi i ka kaluar në Angli dhe këtë gjë e ka zbuluar vetë ai. “Në cilin vend të Anglisë i doni koncertet? Jua premtova që do vij!”, shkroi Stresi përkrah një videoje nga avioni.

Kujtojmë se Stresi u arratis pas protestës që organizoi për vrasjen e Klodian Rashës, sepse policia e shpalli në kërkim për tubime pa leje dhe thyerje të rregullave të pandemisë. Ndërkohë pak ditë para protestës ai bëri me dije se do sjellë një bashkëpunim me Feron. Stresi ka publikuar një foto në Instastory ku shihet së bashku me Feron duke folur me kamër, teksa ka shkruar “Sa jeni tu e prit mega Hitin??”.

Ende nuk ka detaje rreth projektit por me siguri do jetë pjesë e albumit të Stresit.

Albumi mban shumë bashkëpunime dhe deri tani është bërë e ditur se Stresi do të sjellë një bashkëpunim me Çartanin, me reperin Gent dhe me Don Phenom.

Image

Insta
Ngjarja paraprake

Presidenti Meta vlerësoi me dekoratën më të lartë at Gjergj Fishta në 80-vjetorin e vdekjes

Ngjarja e ardhëshme

Milano me mungesa, 3 lojtarë kyç në dyshime për ndeshjet e ardhshme

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian