KB New Basket zyrtarizon përforcimin e ri

Klubi basketbollistik, New Basket, ka zyrtarizuar përforcimin e tretë këtë afat kalimtar.

Aaron Nijke është përforcimi i tretë për klubin nga Liga e Parë, pas Drin Rexhës dhe Arbër Rushitit.

Njike, ka lindur në Kamerun me 20 korrik 1996, ai është 24 vjeçar dhe ka gjatësi 1.92 cm.

Përndryshe, New  Basket gjendet në vendin e pestë në tabelë me 14 pikë, katër më pak se lideri AS Prishtina.

Ngjarja paraprake

SpaceX lançon në hapësirë satelitin e ri turk 5A

Ngjarja e ardhëshme

SHBA-ja me rekord të ri viktimash nga koronavirusi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian