Kastrati: Nuk ishte penallti

Ylber Kastrati, kapiteni i SC Gjilanit ka folur në emisionin “Sport Show” rreth rastit diskutabil të minutës 94’, rast ky ku futbollistët e Dritës kërkonin penallti.

Kastrati ka thënë nuk kishte lidhje me penallti ai rast, pasi që sipas tij ishte sulmuesi i Dritës, Kastriot Rexha që e ka kapur i pari mbrojtësin e “kuqë e bardhëve”.

“Pa diskutim që nuk kishte të bëjë me penallti. Rexha së pari e ka kapur mbrojtësin tonë Rapën, aty ka filluar dueli. Pra, është duel i dyanshëm aty”

Drita dhe Gjilani sot (e shtunë) kanë ndarë pikët në derbin e flaktë të qytetit të Gjilanit duke luajtur 0-0 pas 90 minutave.

Ngjarja paraprake

Rublev mposht kroatin

Ngjarja e ardhëshme

Hendbollistet e Ferizajt dhe të Istogut - në ethe

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian