Kastrati: Ka tendenca që UÇK-në ta quajnë ‘Ndërmarrje kriminale’

Profesori universitar, Ardian Kastrati, thotë se ka tendenca që përmes Gjykatës Speciale të kriminalizohet lufta e UÇK-së.

Ai thotë se raporti i Dick Martyt bëri që Kosova të ishte në të gjitha mediat botërore dhe në fund nuk doli asgjë, derisa thotë se e gjitha përpjekja është për ta krimanlizuar UÇK-në.

“Ka tendenca që UÇK me u quajt Ndërmarrje kriminale, me kriminalizu luftën e Kosovës”, ka thënë Kastrati.

Ngjarja paraprake

BE thirrje për armëpushim Azerbajxhanit dhe Armenisë

Ngjarja e ardhëshme

AZGJ-ja shënoi Ditën Ndërkombëtare të Përkthimit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian