Kasami: Zjarri që ka kapluar disa rajone në Turqi, djeg edhe në shpirtrat tonë

Lideri i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami ka reaguar në lidhje me zjarret që kanë kapluar një pjesë të Turqisë tash e disa ditë.

Në profilin e tij në “Facebook”, Kasami lutet që të kalojë kjo situatë sa më shpejtë në Turqi.

“Zjarri që ka kapluar disa rajone në Turqi, djeg edhe në shpirtrat tonë. Në këto momente sytë tona janë të drejtuar drejt vendit mik, ndërsa lutjet tona janë për popullin turk që sa më shpejt të kaloj kjo situatë. Ngushëllimet më të sinqerta për viktimat që humbën jetën dhe shërim të shpejtë për të lënduarit!”, shkroi Kasami duke ia bashkëngjitur edhe fotografinë e mëposhtme.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Ulet numri i nxënësve për klasë

Ngjarja e ardhëshme

Bardhi ndahet nga Partizani!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian