Kasami: Të dënohen aktorët kryesorë të tragjedisë në Tetovë

Bilall Kasami përmes një press konference për media i bën thirrje Qeverisë të mos luaj me ndjenjat e familjarë të 14 viktimave që humbën jetën nga zjarri spitali modular në Tetovë.

”I bëjmë thirrje Qeverisë të mos luaj me ndjenjat e familjarëve të viktimave nga spitali modular në Tetovë, të merret me seriozitet kjo çështje dhe të dënohen aktorët kryesorë të tragjedisë . Ne do jemi pjesë e ngritjes së zërit qytetarë dhe përgjegjësve të këtij rasti të dalin para drejtësisë” – tha Bilall Kasami.

Kasami mes tjerash tha se këto ditë si opozitë do ta ngrenë këtë çështje edhe në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut

Story i mëparshëm

Mesfushori i Napolit refuzon Arabinë, gati rinovimi

Story i radhës

U shpëtoi dy atentateve, agjenti i njohur ekzekutohet në mes të qytetit

Të fundit nga