Karaxhovski: Situata me koronavirusin është kritike, por nën kontroll!

Kryetari i Komisionit për Mbrojtjen nga Sëmundjet Infektive, dr. Zharko Karaxhovski, vlerëson situatën me Covid-19 në vend si kritike, por nën kontroll. Në paraqitjen e sotme në emisionin “360 gradë” në Alsat, Karaxhovski tha se përkundër rritjes së numrit të rasteve pozitive, kapacitetet shëndetësore janë nën kontroll.

Ne jemi ende duke kontrolluar kapacitetet shëndetësore, ende mund të përgjigjemi duke rrotulluar stafin e caktuar specifik dhe ende mund të përgjigjemi me numrin e shtretërve për t’i trajtuar të sëmurët”. “Pra, ësht kritike, por nën kontroll”, tha Karaxhovski.

Burimi: alsat.mk

Ngjarja paraprake

Gazetari turk: Tërmeti ishte i pakrahasueshëm me tërmetin e viteve '90

Ngjarja e ardhëshme

“Terminatori” i Ballkanit i kudo gjendur në fushën e lojës, Kuç flet për futbollin dhe jetën në Kosovë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian