Karaismailoğlu: Në dhjetor do të lançojmë satelitin Türksat 5A, ndërsa atë 5B në pjesën e parë të 2021-tës

Ministri turk i Transportit dhe Infrastrukturës, Adil Karaismailoğlu, ka njoftuar se në dhjetor do të lançojnë satelitin Türksat 5A, ndërsa atë 5B në pjesën e parë të vitit 2021, raporton Anadolu Agency (AA).


.. .

Ngjarja paraprake

Mjeku kosovar në Berlin: Befasohem për të keq me recetat e alamet mjekëve që m’i dërgojnë pacientët nga Kosova

Ngjarja e ardhëshme

A janë kthyer 2 milionë euro të vjedhura nga kompania në Llapushnik në arkën e thesarit të  shtetit të Kosovës?

të fundit nga

Tërmet në Tokio

Një tërmet me fuqi gjashtë ballë të shkallës Rihter goditi sonte bregdetin

AlbanianEnglishMacedonian