Kaq kohë i duhet një personi të shenjës së Peshqve të dashurohet

Nëse partneri juaj ju bën të ndiheni sikur po jetoni një romancë përrallore, ka shumë mundësi që po dilni me një Peshk.

Kur bëhet fjalë për dashurinë, askush nuk mund të të bëjë të ndihesh ashtu siç mund të bëjnë një person i shenjës së Peshqve. Ato janë lloji i shenjës që do t’ju këndojë këngë dashurie në plazh, do të planifikojë ikjet e fundjavës dhe do t’ju dërgojë reshta të ëmbël poezie çdo ditë.

Ata thjesht dinë ta bëjnë dikë të ndihet vërtet i veçantë. Nëse nuk jeni mësuar me shumë afeksione dhe gjeste romantike, veçanërisht herët në një marrëdhënie, kjo mund t’ju bëjë të vini në dyshim ndjenjat e vërteta të Peshqve.

“Peshqit janë romantikët më të mëdhenj kur bëhet fjalë për dashurinë”, tha astrologia Katee Glass për Bustle. “Në shprehjen e tyre të lartësuar ose mënyrat pozitive që mund të shfaqin ndjenjat e tyre, Peshqit janë plotësisht të përkushtuar. Ata mishërojnë një ndjenjë dashurie të pakushtëzuar dhe mund ta bëjnë marrëdhënien të ndihet si ajo që e keni ëndërruar gjithmonë”.

Në “anën e tyre të hijes”, Peshqit mund të jenë disi të afërt. “Në astrologjinë e lashtë, Peshqit sundojnë burgjet, kështu që partneri i tyre ndonjëherë mund të ndihet sikur janë në pranga”, thotë Glass. Vendosja e kufijve është thelbësore nëse do të jeni në një marrëdhënie me ta. Ata gjithashtu kanë një tendencë të jenë shumë idealistë. Është e zakonshme që një person i shenjës së Peshqve të dashurohet me potencialin e dikujt përkundër asaj që në të vërtetë i paraqitet.

Natyrisht, romantikët e pashpresë e zodiakut tenton të dashurohen shumë shpejt. Në fakt, Glass thotë se Peshqit janë “mishërimi i rënies në dashuri me shikim të parë”. Ata janë shumë shpirtëror dhe në një mendje me emocionet e tyre.

Nëse shihni një të ardhme afatgjatë me një Peshk, është e rëndësishme t’i lejoni ata të jenë ata që janë. Ata priren të ëndërrojnë mjaft pak, kështu që kanë nevojë për dikë që është në rregull me këtë ose mund të ndajë ëndrrat e tyre me ta. Ata janë shumë të ndjeshëm dhe kanë nevojë për një partner i dashur, i mirë dhe pranues.

Ngjarja paraprake

Ushtria armene shkel armëpushimin në kufirin azerbajxhanas

Ngjarja e ardhëshme

Real Madridi ka ‘harruar’ si të transferojë lojtarë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian