Kapen me mbi 100 bimë kanabisi në një ‘shtëpi’ bari në Belgjikë, arrestohen gjashtë shqiptarë

Gjatë shqiptarë janë arrestuar në Antwrp të Belgjikës, pasi janë kapur në një ‘shtëpi’ bari.

Mediat belge shkruajnë se policia kishte marrë denoncim nga banorët e zonës, pasi kanë ndjerë një erë të fortë kanabisi.

Shqiptarët janë të moshave 23 deri në 38 vjeç.

Gjatë kontrollit fizik, policia gjeti dhe sekuestroi 1445 bimë kanabisi. Të dyshuarit do të dalin para gjykatës të martën që vjen.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Inspektorët e tregut shtojnë kontrollet, gjoba për kompanitë që nuk i ulën çmimet

Story i radhës

Ambasadori gjerman: Me një rezultat ideal në dialog, të gjitha shtetet do e njohin pavarësinë e Kosovës

Të fundit nga