Kapen mbi 116 kg drogë në Athinë, arrestohet në flagrancë taksisti shqiptar dhe një 31-vjeçar grek

Një operacion i policisë greke ka sekuestruar mbi 116 kg marijuanë në Athinë. Operacioni është shtrirë në Nea Smyrni dhe Neo Irakleo, teksa në taksinë e një 48 vjeçari shqiptar në Nea Smyrni janë gjetur dhe sekuestruar si fillim 21 pako me 24 kg e 400 gram marijuanë.

Ndërsa në një furgon që drejtohej nga një grek 31 vjeç u gjeten dhe sekuestruan 40 pako me 48 kg e 900 gram marijuanë.

Gjatë kontrollove në banesat, magazinat dhe mjetet e tjera të transportit të të arrestuarve u gjeten dhe sekuestruan edhe 40 kg 190 gram marijuanë dhe 2 kg 800 gram hashash i përpunuar si dhe 8 gram kokaine, 3 cigare me marijuanë, 3 peshore elektronike, 1050 euro dhe 10 celulare.

Vlerësohet se përfitimet e grupit do të shkonin në 700 mijë euro.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Reali e mendon Nagelsmann-in zëvendësues të Ancelottit

Story i radhës

Qeveria ia ndaloi hyrjen në Kosovë, Imeraj: Kryepopi serb ishte arkitekt i gjenocidit në Kosovë dhe Bosnjë e Hercegovinë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish