Kapen ilaçe kontrabandë, të fshehura në dy autobusë

Autoritetet në Portin e Vlorës kanë sekuestruar 209 pako me medikamente të cilat ishin futur kontrabandë.

Shërbimet e Policisë Kufitare në Portin e Vlorës, si rezultat i masave të shtuara për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, bazuar dhe në analizën e riskut, në dalje kanë kaluar për kontroll të imtësishëm në vijën e dytë, autobuzin me drejtues shtetasit A. M., 45 vjeç dhe M. P., 29 vjeç, banues në Fier (të cilët e drejtonin autobuzin me turne), thuhet në njoftim.

Gjatë kontrollit, në pjesën fundore të kabinës së autobuzit u konstatuan të fshehura 209 pako me medikamente të markave të ndryshme, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Në vendngjarje kanë mbërritur specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Vlorë, të cilët, në përfundim të veprimeve kanë proceduar penalisht shtetasit A. M. dhe M. P., për veprën penale “Kontrabanda me mallra që paguhet akcizë”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme. 

Ngjarja paraprake

Kryetari i Sarajit Blerim Bexheti inspekton punimet në Sfillare të Poshtme 

Ngjarja e ardhëshme

Në Klinikën e Pediatrisë vizita të shumta të fëmijëve që dyshohet se janë infektuar me COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian