Kapacitetet të mbushura, përfshihet edhe Armata!

Në Spitalin infektiv në Kumanovë disa javë me radhë 18-të krevatet janë tërësisht të mbushur. Disa metra afër spitalit, Armata po ndërton spital të ri mobil.

Por spitali i ri mobil dhe klinika infektive nuk janë të vetmet në Kumanovë që pranojnë pacientë me Kovid-19. Nga e hëna këtë gjë e bënë edhe Reparti për psikiatri. Por, edhe ky repart është mbushur tërësisht.

 “Nuk duhet të mbështetemi vetëm në klinika. Vet transporti është problem për të sëmurët. Ata janë me frymëmarrje të vështirësuar dhe duhet në moment të reagohet. Pjesa më e madhe e klinikave kanë kushte si ne, ne dërgojmë pacientë me gjendje më të rëndë. Problem më i madh është personeli, nga sot na vijnë në ndihmë specializantë nga Kriva Pallanka”, tha Snezhana Zaharieva -Drejtoreshë.

Ngjarja paraprake

Kryetarët e Komunave dakordohen me masat anti-Covid nga Qeveria, kërkojnë të mos dëmtohen bizneset

Ngjarja e ardhëshme

Majlinda Bregu: Qeveritë e Ballkanit Perëndimor të marrin përgjegjësinë për tregun e përbashkët

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian