Kaosi në FC Schalke 04

Shumica e lojtarëve të klubit gjerman, FC Schalke 04 po kërkojnë shkarkimin e trajnerit Christian Groß dhe stafit të tij.

 Disa nga arsyet janë, se Groß i flet lojtarëve me gjuhë tjetër, i ngatërron  emrat me ato të lojtarëve kundërshtarë, kritikojnë mënyrën e stërvitjes dhe sidomos taktikën para ndeshjes.

Poashtu ata fajësojnë edhe trajnerin e fitnesit, Werner Leuthard me stafin e tij për lëndimet aktuale të ekipit.

Schalke gjindet në pozitën e fundit në tabelën gjermane, e cila për 23 ndeshje ka marrë vetëm 9 pikë.

Ngjarja paraprake

A janë të rinjtë burim infeksioni?/ Epidemiologu i njohur nxjerr studimin e Kanadasë: Risku është më i lartë në familjet ku…

Ngjarja e ardhëshme

Sevilla 0-2 Barcelona, notat e lojtarëve – Messi më i miri

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian