Kampioni i botës kthehet në fshatin e tij, aty ku nuk ka as internet e as telefon por qilima!

Khabib Nurmagomedov, kampioni i botës në UFC, kthehet në fshatin e lindjes së tij. 

Fshati Sildi ndodhet afër kufirit me Çeçeninë dhe qyteti më i afërt është rreth 40 kilometra. Nuk ka internet, telefon dhe energjia elektrike është e dobët. 

Fshati ka shtëpi me rreth 200 banorë, që merren me bujqësi dhe blegtori. Një herë në muaj vjen një kamion vjen në fshat për të shpërndarë ushqimin e nevojshëm, sepse nuk ka dyqane.

Image

Ky luftëtar i madh nga Dagestani është krenar për origjinën e tij, nuk vuan nga luksi dhe nuk ka turp për vendin nga vjen. Në shtëpinë e tij modeste të rrënuar janë shtretërit prej metali, karriget plastike, qilimat e vjetër…

Ndërsa ish kolegët e tij janë duke u jetuar në vila të mrekullueshme, ndërsa ai e gjeti paqen me familjen e tij në malet e Dagestanit.

Ngjarja paraprake

Stevie Nicks për muzikën, moshën dhe pavarësinë

Ngjarja e ardhëshme

Këto janë emrat kandidatëve për President të Barcelonës

të fundit nga

Tirana barazon

Tirana dhe Egnatia u ndanë në barazim 2-2 në miqësoren e zhvilluar

AlbanianEnglishMacedonian