Kampionati shqiptar i futbollit starton këtë fundjavë

Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije se këtë fundjavë do të nisë edicioni i ri futbollistik 2020/2021 në Kategorinë e Parë, Kategorinë e Dytë dhe në të gjitha nivelet e moshave.

Sektori i Garave në FSHF i ka nisur njoftimet klubeve dhe po kryen përgatitjen e nevojshme për këtë rifillim.

Sa i përket Kategorisë Superiore, ashtu siç është njoftuar edhe nga Liga Profesioniste e Futbollit, vendimi do të merret në mbledhjen që presidentët e klubeve do të zhvillojnë sipas programit ditën e premte.

Ngjarja paraprake

Ndotja e lartë e ajrit/ Shkupi, Kavadari e Kumanova kryesojnë listën

Ngjarja e ardhëshme

Dikush i “ndau” motrat! Alaudin Hamiti zgjedh të preferuarën e tij mes Nora dhe Era Istrefit!

të fundit nga

Rikthehet Coutinho

Philippe Coutinho është rikthyer këtë të hënë në stërvitje te Bracelona. Sulmuesi

AlbanianEnglishMacedonian