Kameramani i mbuluar nga bora në Lojërat Olimpike Dimërore 

Aq shumë borë ra në pistën e Yanqing, saqë u shty për pak minuta rrëshqitja e dytë e sllallomit të madh në Lojërat Olimpike Dimërore.

Për shkak të kushteve jashtëzakonisht të vështira të motit, stuhive të borës, shikueshmërisë së dobët, minus 14 gradë dhe mjegullës së dendur që mbuloi të gjithë pistën e Yanqing, shkaktoi probleme edhe për kameramanët. 

Në foto shihet një kameramanë që e mbuloi edhe bora.  

Garën e fitoi skiatori zviceran Marco Odermatt.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Aksion kontrollues në objektet hotelerike në Kavadar, arrestohen tetë persona

Story i radhës

Dita e Shën Valentinit: çdo gjë në shtëpi duhet të shumëzohet me dy

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish