Kamçev para gjykatësit hetues, Prokuroria kërkon paraburgim

Biznesmeni Orce kamçev është sjell para gjykatësit hetues të procedurës paraprake i cili duhet të vendos nëse do t’i shqiptohet apo jo paraburgim.

Nga Prokuroria për Krim të Organizuar kanë njoftuar se arrestimi ka pasur pas raportit të Agjencisë për Siguri Kombëtare se Kamçev po përgatitet për arratisje.


Arrestohet biznesmeni Orce Kamçev

Biznesmeni Orce Kamçev është arrestuar mëngjesin e sotëm dhe është dërguar në Stacionin Policor-Karposh, konfirmojnë për MIA burime nga Ministria për Punë të Brendshme. Ai sot do të paraqitet para gjykatësit, ndërkohë raportohet se ai është përgatitur për arratisje. Kamçev është i dyshuar në rastin “Perandoria”.

Burimi: alsat.mk

Ngjarja paraprake

Haaland më i fuqishëm se Ramos?

Ngjarja e ardhëshme

Sejdini: Pa ndikime politike, jemi të hapur për ndryshime te statutit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian