Kadilli: Basha ka pasur presion të madh për të djegur mandatet

I ftuar në PolitikOn, Fatbardh Kadilli, anëtar i kryesisë së PD-së u shpreh se Basha ka pasur presion të madh për të djegur mandatet.

Kadilli: Të gjithë ata që u futen në Kuvend nga PD-ja e humbën misionin, se PD-ja kishte konsultime me anëtarësinë. Ka qenë presion kundrejt Bashës.

Në çdo takim Bashës i thuhej pse rri në parlament, pse nuk djeg mandatet. Unë nuk i kam thënë gjë lidhur me këtë çështje se nuk kisha mandat vetë. Unë e shihja si një aksion ekstrem.

Ngjarja paraprake

Fshatrat dhe qytetet që nesër nuk do të kenë rrymë ndërmjet 8 deri në 12 orë

Ngjarja e ardhëshme

A do të qëndrojë pasi mori fund ëndrra evropiane për Kosovën? Zbulon gjithçka Challandes

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian