Juventusi mendon shitjen e Ronaldos

Për shkak të pandemisë COVID-19, bota është përballur me një krizë të madhe financiare, e cila ka prekur edhe futbollin.

Shumë klube të mëdha evropiane kanë pasur probleme ekonomike.

Krizë financiare nuk i ka shpëtuar as klubi i madh italian, Juventus.

Si pasojë e kësaj, Juventusi është duke e shqyrtuar shitjen e Cristiano Ronaldos në verën e ardhshme.

Ndonëse do të kihste rënie në aspektin sportiv, Juventusi duket se është i detyruar ta shesë portugezin.

Dy klubet që janë duke e menduar blerjen e Ronaldos janë Paris Saint-Germain dhe Manchester United.

Ngjarja paraprake

95% e njerëzve shkruajnë gjëra që nuk mund t’i thonë kurrë personalisht.

Ngjarja e ardhëshme

Shembjet nga tërmeti në Durrës, prokuroria mbyll hetimet dhe çon për gjykim 16 të pandehur

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian