Juventusi barazon me Lazion

Juventusi dhe Lazio kanë ndarë pikët në ndeshjen e javës së 37-të dhe të parafundit në Serie A

Ndeshja e zhvilluar sonte në “Allianz Stadium” ka përfunduar me rezultatin 2:2.

Dusan Vlahovic (10’) dhe Alvaro Morata (36’) shënuan golat për “Zonjën e Vjetër”.

Për mysafirët shënuan Alex Sandro (51’ – autogol) dhe Sergej Milinkovic-Savic (90+6’).

Juventusi renditet i katërti me 70 pikë, kurse Lazio me shtatë pikë më pak ndodhet një pozitë më poshtë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dorëzohet Arsenal, ia lëshon pozitën e katërt Tottenhamit – mposhtet në ndeshjen vendimtare

Story i radhës

Amber Heard rifillon dëshminë e saj në gjyqin me Johnny Depp

Të fundit nga