Juventus në kundërsulm

Tensionet mes Juventus dhe Leonardo Bonuccit vijojnë të shtohen ditë pas dite.

Mbrojtësi përfundoi jashtë planeve të drejtuesve bardhezinj dhe trajnerit Massimiliano Allegri ndërsa së fundmi, klubi torinez nuk e ka lejuar lojtarin as të stërvitet me pjesën tjetër të skuadrës.

36-vjeçari po stërvitet me pjesën tjetër të futbollistëve që janë jashtë planeve të klubit dhe që pritet të largohen në këtë merkato verore.

Megjithatë, Bonucci nisi një ankesë tek Shoqata e Futbollistëve me këta të fundit që i bënë thirrje Juventusit që të respektojë të drejtat e mbrojtësit.

E menjëhershme përgjigja e Juventus me klubin që thekson se në asnjë moment Bonuccit nuk i janë shkelur të drejtat.

“Klubi i Futbollit Juventus rikonfirmon fuqimisht korrektësinë e veprimeve të tij ndaj të gjithë lojtarëve të regjistruar, të cilëve u janë njohur plotësisht dhe garantohen të gjitha të drejtat e parashikuara nga Marrëveshja Kolektive për kategorinë e tyre.

Klubi i Juventusit është gjithashtu i gatshëm, nëse kjo do të jetë e nevojshme, të mbrojë legjitimitetin e plotë të sjelljes së tij në gjykatat kompetente”, shkruhej në komunikatën e Juventusit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Sulmohet një person nga Negotina e Pollogut

Story i radhës

Francë: Nis zhvarrosja e ushtarëve gjermanë të Luftës

Të fundit nga