Juventus kërkon pasuesin e Buffonit

Juventus konsideron rikthimin e Emil Audero ose Mattia Perin, nëse Gianluigi Buffon largohet nga “Bianconerët” këtë edicion.

Sipas La Gazzetta dello Sport, gjiganti italian është duke shikuar në afatin veror nëse italian vendos të pensionohet apo t’i bashkohet ndonjë skuadre tjetër.

43-vjeçari ka zhvilluar vetëm pesë ndeshje këtë edicion dhe sipas gazetës italiane është në kërkim të një eksperiencë të re para se të pensionohet.

Juventus shikon dy portierë, duke nisur nga ish portieri i akademisë, Audero, që momentalisht është te Sampdoria.

Sampdoria e vlerëson kartonin e tij në 15 milionë euro dhe ka pasuesin Wladimero Falcone, që është huazim te Corsenza.

Ndërsa tjetër, është Perin, momentalisht huazim te Genoa.

Ngjarja paraprake

Vëzhgimi i zgjedhjeve në Shqipëri, ambasadorja amerikane takim me shefen e OSBE

Ngjarja e ardhëshme

Qeqa Krelani: Në Spanjë veç me u fotografu me lojtarë mundemi me shku

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian