Juventus kërkon një qendërsulmues, Pirlo zbulon një prej emrave

Juventus u rikthye te fitorja, pasi mposhti Udinesen me rezultatin 4-1 në “Allianz Stadioum” në një ndeshje ku protagonist ishte padyshim portugezi Cristiano Ronaldo, që dha një asist për Chiesën dhe shënoi dy gola vetë.

Megjithatë trajneri Andrea Pirlo nuk mund të jetë plotësisht i lumtur me organikën që ka në dispozicion, pasi dje u konfirmua sërish se pa një si Morata në sulm, puna bëhet më e vështirë për Cristiano Ronaldon, ndërsa Dybala nuk i ka cilësitë për të bërë pykën.

Pikërisht për këtë arsye drejtuesit e Juventusit janë vënë në kërkim të një qendërsulmuesi, për ta pasur si alternativë të p[arë në rast mungese të spanjollit dhe për momentin po studiohen disa emra “low cost”, teksa vetë Pirlo ka shtuar në listë edhe francezin Olivier Giroud.

“Është një lojtar mjaft interesant, që padyshim do të na shërbente shumë, port ë shohim çfarë mund të bëjmë gjatë këtyre ditëve. Shpresojmë të bëjmë diçka, për të qenë më të kompletuar edhe në atë pozicion”, deklaroi Pirlo.

Francezi është në vitin e fundit të kontratës dhe në verë mund të largohet me parametra zero, por bardhezinjtë duan ta marrin që në janar, ndonëse nuk do të jetë aspak e vështirë, pasi Chelsea po kalon një moment mjaft të vështirë dhe trajneri Lampard rrezikon shkarkimin, ndaj drejtuesit nuk kanë ndërmend të largojnë asnjë lojtar gjatë kësaj periudhe.

Ngjarja paraprake

Veturat ‘dyfishë’ – Pamje të rënda nga aksidenti i tmerrshëm në Arllat ku dyshohet për një të vdekur

Ngjarja e ardhëshme

Zyrtari kryesor zgjedhor i Xhorxhias: "Presidenti Trump e ka gabim"

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian