Juventus gjunjëzon Interin

Skuadra e Juventusit duke iu falënderuar Cristiano Ronaldos, ka shënuar fitore të madhe në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Kupës së Italisë. 

Ronaldo kreu punën e tërë Juves, duke e shokuar Interin në “Giuseppe Meazza” në Milan. 

Në minutën e 9-të, Interi avancon falë golit të Martinez. Megjithatë Juve këndellet dhe shënon dy gola të shpejtë. 

Në minutën e 26-të, Ronaldo është i pagabueshëm nga penalltia dhe pas nëntë minutave (35′), sërish shënon por kësaj radhe duke iu falënderuar një gabimit të mbrojtjes së zikaltërve!

Juve fiton sfidën e parë dhe është drejt finales së madhe.

Ngjarja paraprake

Skepticizmi lidhur me vaksinën anti-COVID, Solis: Mbi 85 për qind e shqiptarëve do mbajnë radhë për ta bërë

Ngjarja e ardhëshme

Vetëm 1% e njerëzve gjejnë përgjigjen e saktë! Sa 3-sha ka në këtë foto?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian