Juve do të mbyll marrëveshjen për Chiesa me 50 milionë euro

Federico Chiesa do të jetë lojtar i Juventus.

Anëtari i kombëtares së Italisë dhe skuadrës së Fiorentinës, Federico Chiesa, me shumë gjasë aventurën e tij do ta vazhdojë në ‘Allianz Stadium’.

22 vjeçari do t’i bashkohet Juves fillimisht në dy vite formë huazimi, me obligim blerjeje në fund.

Juve paguan 2 milionë euro për vitin e parë të huazimit, për të paguar më pas 8 milionë për vitin e dytë.

Transferimi permanent kompletohet me 40 milionë euro të shtuara, duke prekur kështu shumën e 50 milionë eurove.

Zyrtarizimi i Chiesa te Juventus është tashmë çështje orësh.

Ngjarja paraprake

Parlamenti mblidhet sot për të votuar Kodin Zgjedhor

Ngjarja e ardhëshme

1 mijë e 328 raste aktive me COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian