Justin dhe Hailey Bieber pas pushimit rikthehen në Los Angelos

Ata kohën e fundit u kthyen nga pushimet gjatë fundjavës.

Të hënën, Justin dhe Hailey Bieber u kthyen në Los Angelos ndërsa dilnin për drekë në pikën e nxehtë Nobu në Malibu.

Dyshja kishin veshur bluza me ngjyra të ndezura derisa shijonin sushi me pamje nga oqeani pas publikimit të albumit të tij të ri Justice.

Këngëtari i Peaches tregoi stilin me një nga veshjet e tij të ngjyrave nga linja Drew House.

Ai shtoi pak më shumë ngjyra në pamjen e tij në formën e atleteve jeshile dhe rozë New Balance me një maskë jargavani në fytyrë.

Image

Gruaja e tij modele shëtiste para tij me një xhup me ngjyrë kafe me thekse rozë, duke treguar këmbët e nxira në pantallona të shkurtra rozë biçikletash.

Megjithëse në mungesë të miqve të famshëm, çifti i martuar festoi publikimin e albumit të gjashtë të Justin, Justice të premten e kaluar me një largim në ishull për Turkët dhe Caicos.

Albumi është bërë një adhurues i fansave – duke siguruar 10 vendet e para në Debutimet Globale të Këngës në Spotify gjatë fundjavës dhe mbi një miliard transmetime – shumë akuzuan Bieber për aktivizëm të performancës pasi ai përdori shumë kampionime nga fjalimet e të drejtave civile të Dr. Martin Luther King.

Image

 

Ai i kishte thënë Vogue javën e kaluar se emri i albumit ishte një mënyrë për të vazhduar për të sjellë ndërgjegjësimin në klimën aktuale shoqërore dhe politike duke e quajtur atë “shumë në kohë dhe shumë të nevojshme”, gjithashtu duke adresuar drejtpërdrejt lëvizjen Black Lives Matter në gjurmët e tij.

“Unë e quaja atë Drejtësi sepse ka kaq shumë padrejtësi në këtë botë dhe ka pasur që nga fillimi i kohës,” tha ai.

“Ajo që doja të bëja me këtë ishte të amplifikoja zërin [Dr.] Martin Luther King Jr këtij brezi … Unë mendoj se mesazhi i tij ishte se shumë njerëz mund të kenë frikë të ngrihen për atë që është e drejtë, por nëse ti” duke mos u ngritur në këmbë për drejtësi – për atë që është e drejtë – çfarë po bën me jetën tënde ?, “ndau ai.

Këngëtari i Baby kishte njoftuar gjithashtu se do të mbështeste një numër organizatash që ‘mishërojnë atë që duket drejtësia në veprim’, përfshirë The King’s Center – një organizatë jofitimprurëse e themeluar nga familja e King.

Ngjarja paraprake

Mirlind Daku reagon në lidhjen me vendimin selektorit të Kosovës

Ngjarja e ardhëshme

Zgjedhjet në Izrael nuk prodhojnë fitues të qartë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian