Joshua-Wilder, ja kur do të zhvillohet dueli historik

Marrëveshja për zhvillimin e super duelit Anthony vs Deontay Wilder në peshën e rëndë duhet të përfundojë në ditët në vijim.

Një përplasje mes dyshes është diskutuar prej disa vitesh, që daton që nga koha kur të dy ishin kampionët ishin në kërkim të statusit të padiskutueshëm, megjithëse tani duket se do të bëhet më në fund realitet pasi negociatat përparuan në javët dhe muajt e fundit.

Përballja e madhe do të zhvillohet në Arabinë Saudite në janar të vitit të ardhshëm, ka bërë të ditur promotori Eddie Hearn .

Data e saktë pritet të bëhet e ditur në ditët e ardhshme.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Luana Vjollca e bën shumë nxehtë me pozat e fundit

Story i radhës

Parandalohet krimi në familjen shqiptare, babë e bir kërcënojnë me armë vëllain për pronat

Të fundit nga