Jordi Alba i kthehet stërvitjeve te Barcelona, pritet të jetë gati për El Clasico

Jordi Alba mund të jetë i aftë në kohë për t’u përballur me Real Madridin në El Clasicon e së shtunës në Camp Nou, pasi 31-vjeçari u stërvit me ekipin e Barcelonës të enjten.

Një vendim për përfshirjen e tij tani varet nga diskutimet midis lojtarit, Ronald Koeman dhe stafit mjekësor të klubit, si dhe mënyrës se si Jordi Alba përgjigjet në seancën stërvitore të së premtes, e cila do të jetë e fundit para përplasjes.

Mbrojtësi i majtë pësoi një dëmtim të muskulit të pasmë kundër Sevillas më 4 tetor dhe u desh të hiqej pas 75 minutash, duke u zëvendësuar nga Sergino Dest.

Nënshkrimi i verës bëri debutimin e tij aty dhe që atëherë ka vazhduar të luajë në krahun e majtë të mbrojtjes.

Në atë kohë, klubi nuk dha detaje në lidhje me kohëzgjatjen e mungesës së mundshme të Jordi Albas.

Tani, tre javë më vonë, lojtari duket se është rikuperuar, por do të varet nga Koeman për të vendosur nëse dëshiron ta rrezikojë atë.

Duke pasur parasysh se ka një tjetër ndeshje thelbësore që vjen të mërkurën e ardhshme, me Juventusin në udhëtim në kuadër të Ligës së Kampionëve, askush nuk do të dëshironte të shihte një rikthim. 

Image
Ngjarja paraprake

Izraeli kryen sulme ajrore ndaj Gazës

Ngjarja e ardhëshme

Një letër e hapur për këdo që lufton me depresionin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian