Johnny Depp urdhërohet të paguajë 38,000 dollarë pas gjyqit me aktoren

Johnny Depp është urdhëruar të paguajë 38,000 dollarë si kompensim për Unionin Amerikan të Lirive Civile (ACLU).

ACLU fillimisht kërkoi pagesën prej 86,256 dollarësh nga aktori në tarifat ligjore për përfshirjen e tyre në çështjen e shpifjes që ai ngriti kundër ish-bashkëshortes Amber Heard dhe kundërpadisë që ajo ngriti.

Ekipi i Depp kishte paraqitur një kërkesë gjyqësore duke refuzuar kërkesën. Heard ishte zotuar të dhuronte 3.5 milionë dollarë për ACLU nga 7 milionë dollarët që ajo mori në zgjidhjen e divorcit nga Depp. Të dhënat e prodhuara në gjykatë treguan se aktorja pagoi vetëm gjysmën e asaj që ishte premtuar.

ACLU pretendoi se avokatët e tyre shqyrtuan mbi 7,500 dokumente dhe më në fund i dorëzuan 2,000 dokumente ekipit ligjor të Johnny, sipas OK Magazine. Nga 2,000 dokumente, 1,900 u përdorën si provë gjyqësore kundër Amber

Ekipi ligjor i aktorit argumentoi se pretendimi është “i tepruar dhe i paarsyeshëm” duke shtuar se organizatës duhet t’i mohohet pagesa pasi u vërtetua se ACLU shkroi shkrimin shpifës të botuar në Washington Post në 2018.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Bie interesimi për të blerë ari në Kosovë, shkas çmimet e larta

Story i radhës

Kryeministrja daneze: Danimarka është goditur nga sulmi mizor

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish