Johnny Depp realizon një tatuazh të ri, ja kuptimi i veçantë që fshihet pas tij

Johnny Depp ka shtuar një tjetër tatuazh në trupin e tij një muaj pasi fitoi gjyqin për shpifje kundër ish-bashkëshortes së tij Amber Heard.

Aktori ka bërë tatuazh një shigjetë të thyer në kyçin e dorës së majtë. Sipas faqes së internetit norvegjeze VG, tatuazhi është projektuar nga artistët e Attitude Tattoo Studio, Aleksander Stubberud Aas, Jonathan Herrera dhe Tomas Kidane.

Thuhet se procesi mori gjashtë orë. Ai vuri në dukje se tatuazhi i Depp nënkupton “një fillim të ri dhe shpresë të re” pas “varrosjes së sëpatës së betejës”. Në vitin 1995, Johnny Depp diskutoi për tatuazhet e tij të shumta dhe këmbënguli që secili prej tyre qëndronte për aspekte të ndryshme të jetës së tij.

Aktori e ka dokumentuar procesin në një video të shpërndarë në rrjetet sociale. “Për mua është si një ditar: të gjithë përfaqësojnë momente të ndryshme në jetën time”, -tha Depp për The Washington Post. “Nëse i shihni, kjo është një gjë, por nëse unë ju shpjegoj ato, do të ishte njësoj si t’ju shëtis nëpër ditarin tim.” Depp kujtoi se kishte bërë tatuazhin e tij të parë në moshën 17-vjeçare, ndërsa po përpiqej të krijonte një grup rock, në atë intervistë.

“Unë kisha braktisur shkollën e mesme, bëra tatuazhin e parë në moshën 17-vjeçare, luajta rock and roll. Ky ishte vetëm zinxhiri i ngjarjeve”, tha Depp, i cili tani ka dokumentuar shumë momente të rëndësishme në jetën e tij përmes tatuazheve.

Këtu janë vetëm disa nga 37 tatuazhet që ka aktori.

Cherokee Tribe
Tatuazhi i parë i Johnny, fjalët “Cherokee Tribe”, të cilin ai e bëri kur ishte 17 vjeç, ndodhet në krahun e tij të djathtë. Stërgjyshja e tij ishte një Cherokee, prandaj tatuazhi u krijua për të nderuar rrënjët e tij vendase amerikane.

Betty Sue
Johnny Depp ka një tatuazh në krahun e majtë që lexon ‘Betty Sue’, emri i nënës së tij, e cila u nda nga jeta në 20 maj 2016, pas një sëmundjeje të rëndë. Por tatuazhi është bërë në vitin 1988, shumë kohë para se të vdiste.

Lily-Rose
Johnny ka tatuazhe në gjoksin e tij që lexojnë Lily-Rose Depp, vajza e tij e parë.

Wino Forever
Tatuazhi i dedikohet ish-të dashurës së tij Winona Ryder, me të cilën ai filloi të takohej në vitin 1990, është padyshim tatuazhi më i njohur i Johnny. Megjithatë, lidhja e tyre nuk zgjati dhe Depp e bëri tatuazhin në 1993 pasi u ndanë.

The brave
Një foto e çuditshme e një burri me gojën e qepur dhe një pikëpyetje mbi kokën e tij mund të shihet në parakrahun e djathtë të Johnny. Imazhi është logoja e filmit The Brave, të cilin Depp e shkroi dhe e drejtoi në vitin 1997. Në të, Johnny luante Raphaelin, një amerikan vendas që pranon të vritet për një film me regji të personazhit të Marlon Brandos.

Jack Sparrow
Tatuazhi në krahun e djathtë të Depp-it bazohet në personazhin e tij të ‘Pirates of the Caribbean’, Jack Sparrow.

3
“Më pëlqen numri tre”- tha Depp për ‘The Post’. Numri sipas Johnny-t është “magjik” për të dhe për këtë e ka në dorën e majtë. Numrin e ka edhe në krahun e majtë.

Death is certain(Vdekja është e sigurt)
Sipas raportimeve, këmba e djathtë e Depp mban një kafkë dhe kocka të kryqëzuara së bashku me fjalët “vdekja është e sigurt“.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Zogaj me gjyqtarët gjermanë, do të ndajë drejtësinë në Champions League  

Story i radhës

Aksident tragjik në Gjermani, vdes babai bashkë me djalin 5-vjeçar

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish