Joao Felix mund të transferohet në Serie-A, zbulohet plani

Interi dhe Juventusi i kanë vënë sytë mesfushorit të Atletico Madridit Joao Felix – sipas Calcio Mercato.

21-vjeçari u transferua në “Ëanda Metropolitano” për 120 milionë euro nga Benfica vitin e kaluar, por është zhgënjyer me rolin e tij në skuadrën e Diego Simeones javët e fundit, përcjell KosovaPress.

Interi nuk mund të përballojë një tarifë kaq të madhe për Felix, por mund të ofrojë Lautaro Martinezin në këmbim të portugezit, ndërsa Juve janë të gatshëm të përfshijnë Paulo Dybalan në çdo marrëveshje të mundshme.

Si Martinez, ashtu edhe Dybala nuk janë të kënaqur me ecurinë e tyre deri më tani në Serie-A.

Ngjarja paraprake

Turqi, dy të zhdukur pasi një automjet u përfshi nga përmbytjet

Ngjarja e ardhëshme

Vdes nga Covid-19 kryeministri i monarkisë së fundit absolute në botë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian