Jo Rimëkëmbje, Rimendim!

Vrapi i PDK me dy kambe ne nje kunder, me lidershipin ne Hage, si AAK dikur, eshte nje tragjikomedi.

Perballe Vetevendosjes, qe s’shoh se eshte me ckado shume autentike, (shtetesia ishte ide qe ata e kontestonin me pasion atdhetar ndersa bashkimi kombetar gjithesesi eshte ide me vjeter se ata vet, kjo pa perfshire premtimin antik “revolucionar” per nje levizje qe demek lufton krimin ne baze te manifestit te vet, ne baze te perceptimit dhe me komisariate per drejtesi e jo me gjykata) por, pra, mbetet ne thelb nje qelb shoqeror i mbledhur nga te paberat e PDK, LDK e AAK, nga zhgenjimet e kalkulimet e huqura, rreth te cilit tash e sa parazitojne edhe ata qe 1999 ne koncept nuk e shohin si shpetim e fitore nacionale por si humbje qe solli vetem degradim dhe krim, …eshte koha per rimendim.

Jo per “rimekembje” e kthim te sugjeruar ne “kohe te arta”.

A do te guxojne?

Ngjarja paraprake

Aksident me vdekje në Pukë, motori rrëzohet nga ura

Ngjarja e ardhëshme

“Target-Fortesa”, procesi shkon drejt fundit

të fundit nga