Jo negociata me “Rithemelimin”/ Denaj: Nuk do të thotë që s’mund të propozojnë emër për presidentin

Nenkryetarja e grupit parlamentar te PS, Anila Denaj komentoi ne studion e “Quo vadis” ne Vizion Plus, zgjedhjen e presidentit të ri dhe përjashtimin e Grupit të Rithemelimit nga negociatat me mazhorancen.

Ish-ministrja e Financave , gjithsesi shtoi se ky fakt se ky fakt nuk e perjashton Grupin e Rithemelimit të propozojë një emër për Presidentin e ri te vendit.

“Së pari është një vendim politik i mazhorancës për të mos negociuar me Rithemelimin.

Nuk përfaqësohet, një tryezë me një person të shpallur non grata. Ky është vendim i PS-se dhe kryetarit Rama. Megjithate kjo nuk të thotë që grupet parlamentare të opozitës, te mos vijnë me një propozim”, tha Denaj.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

A ka ndonjë Ronaldinho të ri?

Story i radhës

Drejtori sportiv i Atl Madrid: Nuk kemi fituar trofe

Të fundit nga