“Jetimat e Ballkanit” hapin kuzhinën humanitare edhe në Prishtinë

Shoqata bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, kanë hapur hapin kuzhinën humanitare edhe në Prishtinë.

Kryetari i shoqatëa Halil Kastrati tha se kjo kuzhinë është krijuar për të qenë sa ma afer qytetarëve për ti parë hallet dhe dertet e tyre mga afer.

“Kemi nis punën me kuzhina humanitare pra po arritja jomë në këtë ditë të sotmë bazamenton e ka te kuzhina.

Kuzhina nuk është që funksionon veç me ofrimin e një shujte por prej këtu kemi mësuar shumë halle shumë derte dhe shumë siklete të popullatës dhe jemi munduar me j’u gjet afer popullit në bazë të nevojave që kanë pas”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Protestë për energjinë, 36 familje egjiptiane nga Kavaja ankohen në Tiranë: Na hoqën furnizimin

Story i radhës

Të martën protesta në Tetovë kundër hapjes së kazinos në afërsi të çerdhes

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish