Jep dorëheqjen kreu i ushtrisë spanjolle pas skandalit të vaksinimit

Shefi i Shtabit të Mbrojtjes të ushtrisë spanjolle dha dorëheqjen pas një polemike që shpërtheu pasi ai u pa duke marrë vaksinën e koronavirusit (COVID-19) duke thyer protokollin e vaksinimit, raportuan mediat vendore.

Gjenerali, Miguel Angel Villarroya ia paraqiti dorëheqjen e tij ministres së Mbrojtjes Margarita Robles, të cilën ajo e pranoi.

Në letrën e tij të dorëheqjes, ai theksoi se i kishte shërbyer Spanjës me ndershmëri gjatë gjithë karrierës së tij 45-vjeçare ushtarake.

Dorëheqja e gjeneralit, Miguel Angel Villarroya erdhi pas një skandali rreth vaksinimit të zyrtarëve ushtarakë dhe politikë spanjollë të cilët morën vaksinat e para kohë, pasi paraprakisht ishin rezervuar për punonjësit shëndetësorë dhe personat në shtëpitë e të moshuarve.

Ngjarja paraprake

Fitore e thellë e Prishtinës

Ngjarja e ardhëshme

Arrest me burg për Inspektorët në Kamzë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian