Jenson Button martohet më në fund me modelen e Playboy, arsyet që shtynë dy herë dasmën e tyre

Kampioni i Formula 1, Jenson Button 42 vjeç dhe partnerja e tij modele, Brittny Ward 31 vjeç, u martuan pasi “ardhjet e papritura” të djalit Hendrix, dy vjeç dhe vajzës Lenny Monrow, 14 muajshe, shkaktuan vonesa, sipas The Sun.

Me datën fillestare të caktuar për vitin 2019, ceremonia u tha se ishte shtyrë për herë të dytë nga kufizimet e koronavirusit përpara se të zhvillohej dita e madhe.

Renée Zellweger dhe i dashuri i saj prezantues televiziv Ant Anstead mendohet se kanë qenë në mesin e të ftuarve të A-List në festën e mbushur me yje.

Image

Jenson Button dhe Brittny Ward

Një nga të pranishmit hyri në Instagram të shtunën për të zbuluar të porsamartuarit duke buzëqeshur duke prerë një tortë mbresëlënëse të bardhë me katër nivele, së bashku me mbishkrimin: “Tani kështu bëni një dasmë”.

Jenson veshi një smoking të zi, ndërsa Brittny tregoi figurën e saj seksi me një fustan të bardhë.

Image

Jenson Button dhe Brittny Ward

Përfaqësuesit e Jenson dhe Brittny janë kontaktuar për koment nga MailOnline.

Në janar, Brittny foli për “së shpejti bashkëshortin” e saj Jenson dhe se mënyra se si ai e do “familjen e tyre më sjell lot në sy” teksa ajo e uroi atë për ditëlindjen.

Duke postuar në Instagram, ajo ndau një foto të saj duke puthur në faqe të fejuarin e saj kampion të Formula 1, duke shkruar: “Gëzuar ditëlindjen për shokun tim më të mirë! Çfarëdo që të ndodhë në jetë, e di që e kemi shpinën e njëri-tjetrit, sa dhuratë e bukur është kjo…. Vërtet e çmuar.’

Duke falënderuar nënën e tij Simone Lyons për sjelljen e sportistit në botë, Brittny vazhdoi: “Mënyra se si e doni familjen tonë, më sjell lot në sy sa herë që mendoj. Gëzuar ditëlindjen babi, së shpejti do të bëheni bashkëshort. te dua pafund. P.s faleminderit @simonelyons46 që lindi dashurinë e jetës sime.’

Ai u përgjigj në komente: “Faleminderit e mrekullueshme”.

Image

Brittny Ward

Modelja ndau një sërë fotosh të tjera nga pushimet e çiftit, ku çifti duken të dashuruar në foto.

Në një imazh, dyshja mund të shihej duke shijuar ushqimin së bashku në një sfond të bukur të një deti të qetë ndërsa dielli po perëndonte.

Brittny dukej magjepsëse me një fustan të kuq, ndërsa Jensen ishte veshur me një bluzë blu të kaltër.

Partnerët mirëpritën fëmijën e tyre të dytë, një vajzë që e quajtën Lenny Monrow, në dhjetor 2020.

Duke ndarë fotot e saj dhe Jenson me të porsalindurin, tani 13 muajsh, Brittny shkroi në atë kohë: ‘Mirëserdhe në botë Lenny Monrow Button. Mami dhe babi janë krejtësisht të dashuruar, ajo ka gropëza ashtu si vëllai i saj i madh”.

Image

Brittny Ward

Jenson postoi gjithashtu një mesazh të ëmbël duke shkruar: ‘Mirëserdhët Lenny Monrow Button. Mami dhe babi tashmë janë të hutuar. Lenny ka gropëzat e vogla më të lezetshme si vëllai i saj i madh Hendrix. Britt po bën mrekulli dhe po rikuperohet mirë.’

Çifti janë gjithashtu prindër të djalit Hendrix, dy vjeç, ardhja e papritur e të cilit bëri që ata të shtynin dasmën e tyre.

Në maj 2020, Brittny shkoi në Instagram për të zbuluar se dasma e tyre do të bëhej në verën e vitit 2021, por ata e vonuan përsëri për shkak të pandemisë.

Ajo më vonë shkroi: “Mezi pres të martohem me këtë djalë… më në fund!

Image

Brittny Ward

“Së pari një Button i papritur, por një bekim i tillë për bebe dhe më pas koronavirus 2021, unë do të bëhem znj. Button zyrtarisht.”

Çifti fillimisht duhej të martohej më 6 korrik 2019, por Brittny mbeti shtatzënë.

Jenson ishte fejuar më parë me modelen Louise Griffiths, 40 vjeç, përpara se çifti të ndahej në vitin 2005 pas pesë vitesh lidhje.

Legjenda e sportit ishte i martuar edhe me modelen Jessica Michibata, por u nda në dhjetor 2015 pas një viti martesë dhe një romance shtatëvjeçare.

Image

Jessica Michibata dhe Jenson butto

 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kirurgu jep detaje për nënën dhe foshnjën që vdiqën nga sulmet ruse

Story i radhës

Ushtroi dhunë ndaj ish të dashurës, arrestohet 42-vjeçari

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish