​Jennifer Aniston tregon problemin me të cilin po lufton prej dekadash

Aktorja 53-vjeçare ka treguar se prej vitesh po lufton me pagjumësinë.

Në një intervistë për revistën People, Jennifer Aniston u shpreh e sinqertë për luftën e saj me gjumin.

“Mendoj se filloi diku në të 30-at e mia apo edhe më herët, por ju thjesht nuk filloni të vini re efektet e mungesës së gjumit kur jemi më të rinj, sepse jemi kaq të pathyeshëm”, tha ajo.

“Filloi si diçka që unë thjesht do ta pranoja, dhe pastaj papritmas do të kuptoja efektet e mungesës së gjumit dhe se si ajo ndikon në ditën dhe punën tuaj dhe funksionin e mendjes tuaj dhe strukturën tuaj fizike”.

Më pas ajo shtoi se kujdesi më i madh për veten e saj vetëm sa e vështirësoi situatën.

“Dhe sa më shumë shqetësohem për këtë, aq më e vështirë është të bie në gjumë”, tha ajo, duke shtuar se u bë aq keq sa filloi të ecte në gjumë.

“Unë jam e njohur që e bëj këtë. Do të zgjohesha nga pajisjet shtëpiake, të cilat më pas do t’i fikja. Dhe nuk mendoj se e bëj më këtë – ishte koha kur isha shumë e privuar nga gjumi”, vazhdoi ajo.

“Kjo është e vërtetë. Dikur ishte gjëja e fundit në listë, por nuk mund t’i përmbaheni tre shtyllave të shëndetit – dietës, stërvitjes dhe gjumit – nëse nuk mund të ushtroheni dhe nuk mund të hani siç duhet nëse nuk keni fjetur mirë, sepse ora e trupit tuaj është plotësisht e fikur,” tha Aniston e cila ka bashkëpunuar me fushatën “Catch the Night and the Day”, për të ndihmuar njerëzit e tjerë të gjejnë mjekë për problemet e tyre.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shtëpia e Bardhë: Biden nuk do ta vizitojë Kievin, por SHBA shpreson të rihapë ambasadën e saj atje

Story i radhës

​Ngjarjet e datës 19 prill

Të fundit nga