“Jeni akuzuar nga opozita për zgjedhje të korruptuara?”, kështu i përgjigjet Rama gazetares franceze

Kryeministri Rama ka dhënë dy ditë më parë një intervistë për televizionin “France 24” me gazetaren Caroline de Camaret.

Ndër të tjera kryeministri shqiptar është pyetur edhe mbi zgjedhjet e 25 Prillit.

Rama u shpreh se kanë qenë të ngjashme me vendet e Ballkanit dhe Mesdheut.

Pjesë nga intervista:

Gazetarja: Për zgjedhjet e fundit parlamentare jeni akuzuar nga opozita për zgjedhjet të korruptuara?

Rama: Këtë herë Shqipëria ka zhvilluar zgjedhje të ngjashme me vendet e Ballkanit dhe ato të Mesdheut. Zgjedhjet u zhvilluan të qeta, pa probleme dhe në përputhje me standartet e kërkuara.

Ngjarja paraprake

Njësia Rajonale e Odës Hoteliere në Gjilan kërkon që të hiqen masat

Ngjarja e ardhëshme

Policia italiane qëllon me armë 44 vjeçarin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian